استقلال مالی و فکری فرد مقابل شما بسیار مهم است

استقلال مالی و فکری فرد مقابل شما بسیار مهم است. هیچگاه به فردی که به لحاظ مادی و مهم تر از آن از نظر فکری و تصمیم گیری به خانواده خود وابستگی دارد، پای بند نگردید

/ 7 نظر / 31 بازدید
persian friends

درسته از بچگی وسایل بازی وسایل خونه و ماشین و.. بوده یعنی فردا با اینها در زندگی ات سر و کار داری! نیاز داری! عروسک در حکم فرزند یا خاله بازی به معنای روابط در زندگی با دیگران! باید درآمد داشته باشی که وسایل زندگی ات و نیازهایت تامین شود باید کار کنی تلاش تا به خواسته هایت برسی! زندگی ات اداره شود و روند مناسب داشته باشد! دیگه بماند استقلال فکری یا همان شعور! که اگر طرف نداشته باشد بلای جان زندگی هست! کسی که قدرت تصمیم گیری ندارد یعنی فهم و آگاهی و تجربه لازم رو ندارد شناخت لازم رو ندارد اعتماد به نفس کافی ندارد باز هم بلای جان زندگی و عیب است!

persian friends

نداشتن استقلال فکری یا تصمیم گیری به تربیت نا مناسب شخص مربوط می شود! به خودش و خانواده اش! گاهی شخص تلاشی رو برای بهتر بودن خودش ندارد! حتی اگر پدر و مادر بهش چیزی رو یاد نداده باشند! خودش باید راه زندگی اش رو پیدا کند! ضربه هم بخورد اما زندگی رو زودتر می شناسد و خودش را! کافیه نگاهی به اطراف داشته باشی! این همه آدم دارند زندگی می کنند! اینها فرصت یاد گیری و شناخت هست! فرمول یکی هست! تو مناسب ترین برای خودت رو انتخاب کن برای زندگی مناسب!

persian friends

همه از روز اول عقل کل نبودند ذره ذره زندگی رو یاد گرفتند! مهم اینه تلاش می کنی تلاش عاقلانه و مناسب برای پیدا کردن راه حل های بهتر برای زندگی ات! برای رفع عیب هایت! تا شناخت بهتر و زندگی بهتر داشته باشی! چه خوبه این تربیت مثل دارو در زمان خودش راه گشای آدم باشد نه نوش دارو بعد مرگ سهراب!

persian friends

می بینی کسی تجربه،شناخت و آگاهی کافی ندارد با قرار گفتن در مسیر درست با تلاش هایی که انجام می دهد روز به روز خودش رو می شناسد بهتر می شود اما نباید دیر شود باید آدم عوامل زندگی بهتر که در اخلاق ریشه دارد رو بیاموزد برای همین دین ها برای بشر آورده شده است کتاب ها نوشته شده است دانشگاه ها تاسیس شده ...و بهترین نهاد خانواده هست چون وظیفه تربیت مناسب فرزند رو دارد! چون مسئول آگاهی دادن و تربیت هستند پس خودشان باید این شرایط رو داشته باشند! آگاه باشند و مسئول!

persian friends

زندگی یک علم هست مثل سوار شدن به یک ماشین اول باید رانندگی یاد گرفت زندگی رو هم باید به شکل درست اش آموخت با تمام قوانین و نیازهایش! تا زندگی درستی داشته باشی!

persian friends

کسی که استقلال مالی نداشته باشد! نمی تواند زندگی اش رو اداره کند! محتاج دیگران خواهد شد! و این زشت ترین واژه دنیاست! محتاج دیگران بودن! زندگی خودش از بین خواهد رفت و به خواسته هایش نخواهد رسید!

persian friends

کسی که یک نان برای زندگی اش در زندگی تا بلوغ نگرفته باشد چه می دونه زندگی چی هست فقط بابا نان داد رو آموخته! تو باید زندگی کنی بعدا بابا زندگی خودش رو کرده و نان بهت رسانده تو باید نان آور زندگی خودت باشی! تا محتاج کسی نباشد!