/ 24 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شيرين مامان نيما

سلام خوب مسلما همه اينها بد و زشته . ولي ناچارا بعضي مواقع ممکنه از همه ماها اين رفتارها سر بزنه و بعد پشيمون بشيم. يا وقتي از يه نفر اين رفتارها رو مي بينيم مسلما حس خوبي بهش نداريم.

niloo & arezoo

به نظر من اصلا روش جالب و ÷سندیده ای نیست با اینکه خودم تو بعشی شرایط اینجوری رفتار کردم متاسفانه

persian friends

ترس ریشه خشم و محرکی است که حس رنجش و آزار را جلوی چشم می آورد. وقتی کسی از نظر فکری احساس تهدید کند، واکنش او همراه با ترس خواهد بود. ترس کاملاً در تاروپود این حس نفوذ کرده است؛ ازاینرو فرد همیشه قادر به کشف آنچه که باعث عصبانیتش می شود نیست. وقتی این اتفاق می افتد (برحسب میزان ترس و موقعیت مورد نظر)، فرد با هیجان و فکر نسبت به مشکل رفتار می کند. اگر فرد موقع واکنش دادن فکر نکند، احتمالاً فاجعه ای رخ خواهد داد. فکر همان جایی است که باید باشد و اگر یاد گرفته باشیم که در موقعیت ها از فکرمان استفاده کنیم، دیگر برای کنترل آزردگی خود مشکلی نخواهیم داشت.

persian friends

اگر فرد موقع واکنش دادن فکر نکند، احتمالاً فاجعه ای رخ خواهد داد. فکر همان جایی است که باید باشد و اگر یاد گرفته باشیم که در موقعیت ها از فکرمان استفاده کنیم، دیگر برای کنترل آزردگی خود مشکلی نخواهیم داشت. اما، اگر عادت داشته باشیم که هیجانی و احساسی واکنش دهیم، در طول زندگی خود مشکلات زیادی خواهیم داشت. برخلاف باور عموم، احساسات بیشتر از اینکه به ما برای داشتن یک واکنش پخته در همه موقعیت ها کمک کند، ما را دچار توهمات بیهوده می کند. اگر در یک موقعیت خطرناک باشید و به احساساتتان اجازه بدهید بر فکرتان حکمرانی کنند، به احتمال خیلی زیاد دچار خطر خواهید شد.

persian friends

وقتی موقعیت دیوانه تان می کند چند روز صبر کنید تا کمی از نظر احساسی آرام شوید. با گذشت زمان می توانید منتقدانه تر به مسائل و موقعیت نگاه کنید و راه حل بهتری برای مشکل پیدا کنید.

persian friends

- فضا را تغییر دهید یکی از بهترین شیوه هایی که به واسطه آن می توانید خشم خود را از میان بردارید این است که برای مدت 5 دقیقه در هوای آزاد راه بروید.

persian friends

- دلیل عصبانت خود را دریابید در مورد افراد، موقعیت ها، و حوادثی که سبب ایجاد ناراحتی در شما می شوند، فکر کنید و آنها را ردیابی نمایید. عصبانیت معمولاً سبب ایجاد ترس های عمقی در وجود افراد می شود. در زمانی که احساس می کنید به اوج عصبانیت نزدیک شده اید، از خودتان بپرسید چه ترسی دروجودتان نهفته که سبب می شود احساساتتان تحریک شود.

persian friends

- محتاط باشید شرایطی وجود دارند که بروز عصبانیت در آنها ممکن است سبب ایجاد خطر شود. یکی از این موارد داشتن شریکی حسود و بد زبان است. به جای اینکه حرف های خود را با او در میان بگذارید با یکی از دوستانتان در مورد اوضاع عصبانیت خود صحبت کنید. ممکن است دوستتان راه حل های نابی را به شما پیشنهاد کند که تا کنون به ذهنتان هم نرسیده باشد.

persian friends

بد نسیت پیش از اینکه ایده های خود را مطرح کنید قدری به واکنش طرف مقابل نیز فکر کنید.

persian friends

عصبانیت نهایتاً باید اذعان داشت که توان فکر کردن صحیح را از شما می گیرد.