یکی از بهترین راه های کاهش استرس

یکی از بهترین راه های کاهش استرس، ورزش کردن است. ورزش گردش اکسیژن را تقویت کرده و بدن را تحریک می کند تا مواد شیمایی آرام بخش موسوم به اندورفین را بسازد. سه تا چهار بار در هفته، هر بار  به مدت سی دقیقه ورزش کنید.

/ 3 نظر / 27 بازدید
persian friends

برای من که شده پاک کننده همه استرس ها و فشارهای روحی! 30 دقیقه تا 1 ساعت پیاده روی! معجزه می کند![قلب] آرامش! هر روز و اکثرا این شب های تابستون این تجربه رو دارم![چشمک] عالی در کنار تنفس هوای سالم به دور از چهار دیواری ها![قلب]

persian friends

اندورفین‌ها (Endorphins) یا مسکن‌های طبیعی بدن موادی هستند که از غدد مخاطی و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند و اثر اصلی آنها تسکین درد است. اندورفینها که مرفین طبیعی بدن (endogenous morphine) خوانده می‌شوند در حقیقت بسیار شبیه به مخدرها - مانند مرفین و دیگر مشتقات تریاک - عمل می‌کنند و تولید آن‌ها در زمان فعالیت بدنی، هیجان، احساس درد، خوردن غذاهای فلفلی، احساس عشق و اوج لذت جنسی است. این نوروپپتیدها در نورونهای سیستم عصبی مرکزی، هیپوفیز و محیطی یافت می‌شوند. اندورفین از سه نوع اصلی آلفا و بتا و گاما تشکیل می‌شوند که هر یک بر روی گیرنده‌های خاصی در دستگاه عصبی بدن عمل می‌کنند.