توهین

واکنش نشان دادن در مقابل افرادی که شما را خوار کرده و ارزش هـایتـان را زیر سۆال می برند، قدری دشوار و دردناک است. گاهی اوقات زخم هایی که اینگونه افراد به شما وارد می آورند، ممکن است تا ابد باقی بمانند.

شاید فردی که دارای چنین خصوصیاتی است یکی از نزدیکان شما باشد و برایتان سخت باشد که بخواهید از نظر عاطفی خودتان را از او جدا کنید. هیچ نیازی به این کار نیست، فقط سعی کنید در بحث هایی که او راه می اندازد، شرکت نکرده و خودتان را کنار بکشید. قصد او این است که کاری کند تا شما احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید. این وظیفه شماست که به آنها اجازه انجام چنین کاری را ندهید.

زمانیکه اینگونه افراد به شما حرفی می زنند، در پاسخ به آنها، جواب های بی شماری به ذهن شما خطور می کند. اگر چنین کاری را انجام دهید، در واقع خودتان را با آن فرد هم شان ساخته اید و این دقیقاً همان چیزی است که آنها انتظارش را می کشند. آنها می خواهند شما را عصبانی کنند تا برخورد شدیدی از خود نشان دهید، آنها میخواهند شما احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید و قصدشان تنها آزار دادن و آسیب رساندن است. شما با جواب دادن به آنها در حقیقت وارد بازی ساختگی شان میشوید، و در نهایت خودتان را آزار داده اید. ممکن است بعداً به خاطر حرف هایی که در عصبانیت از دهانتان خارج شده پشیمان شوید.

دیگران تا زمانیکه شما به آنها اجازه ندهید، نمی توانند شما را بیازارند. در برخی مواقع بهتر است نگاهی به طرز برخورد خود با طرف مقابل داشته باشید و ببینید شما چه کاری انجام داده اید که او به خودش اجازه داده تا یک چنین پیشنهاداتی نسبت به شما ارائه دهد. آیا توانایی تغییر شرایط را دارید؟ آیا به واقع عقاید او صحت دارند؟

زمانیکه صبر می کنید و به پیغام هایی که به طور روزانه دریافت می کنید می اندیشید، به این نتیجه می رسید که خیلی بیشتر از آن چیزی که تصور می کرده اید در معرض انتقاد و اهانت قرار گرفته اید. دلیلش هم این است که دنیا پر است از انسان هایی که قصد تحقیر دیگران را دارند.

طرز برخوردشان چیزهای زیادی در مورد آنها به شما می گوید.

می توانید از میان نظریات آنها برای خود یک "هدیه" پیدا کنید؟ می توانید به یکی از نقاط ضعف و یا قوت خود در بین نظریات آنها پی ببرید؛ اگر قوت بود آنرا افزایش دهید و اگر ضعف بود در پی جبران آن برآیید.

/ 2 نظر / 33 بازدید
persian friends

برایم خیلی سخته چون شخصیت احساسی دارم برخوردهای دیگران و رفتارهایشان باعث آزارم می شود و گاهی زندگی ام رو مختل می کند آرامش ام رو هدف قرار می دهد! اول از همه به بیشعور بودن طرف مقابل ام پی می برم! وحشی بودنش! دوم اینکه طرف شاید یک دردی یا مرضی یا هدفی دارد می خواد حرفش رو اینطوری بزند! سعی می کنم درک کنم طرف چه مرگش هست! هر مرضی یک علتی دارد! گاهی مشکل از ماست و گاهی از دیگران! سعی می کنه آدم راهی رو انتخاب کنه که آرامش داشته باشد! چون فکر نمی کنم از آرامش در زندگی چیزی مهم تر باشد!

persian friends

مثلا طرف زمانی میاد طرح و نقشه اش رو عملی می کند! که تو در شرایط مناسبی نیستی! مثلا یک جایی در زندگی ات گرفتار سخت هایش هستی! وحشی اونجا بهت ضربه می زند که توانت در این شرایط کمتر شود! اسم این وحشی و میشه گذاشت آدم! وقت دیگه گیر نیاوردی حرومزاده! تا نشون بدهی چه مرضی داری! اینجا جای خود شیرینی و نشون دادن ریخت نحس ات بود! زمان می برد تا این شکل رفتارها اثرش ترمیم شود! اما تو آرامش خودت رو حفظ کن! به خودت توجه کن و زندگی ات! تا عمرت تلف نشود! به سلامتی ات! همان که وحشی ها هدف اش قرار داده اند! دنیا پر از این وحشی هاست!